01 MEI (klik op een pijltje om naar een andere datum te bladeren)
De deelnemers op niveau 1 hebben de test van 01-05-2025 zo ingevuld:
(Vincent heeft zijn examen gehaald. Daarom is hij nu zo blij!) Vincent ........ his exam. That's why he's so happy now!
pass passes has passed is passing
De voltooid tegenwoordige tijd bestaat uit "have/has" + voltooid deelwoord. Bij een regelmatig werkwoord maak je het voltooid deelwoord door -ed aan het werkwoord toe te voegen.
Je gebruikt deze vorm onder andere om aan te geven dat iets in het verleden gebeurd is en dat je daar nu nog het resultaat van merkt.
Zie ook de pagina tegenwoordige tijd.
(Zou ik een paar van jouw boeken mogen lenen?) Could I borrow some of your ........ , please?
book bookes books book's
Het woord "book" heeft een regelmatig meervoud. Er komt dus een -s achter het enkelvoud. Let op: je gebruikt in het Engels nooit -'s in het meervoud!
Zie ook de pagina banks, houses.
(Na de dienst namen ze een minuut stilte in acht.) ........ the service, they observed a one-minute silence.
Across After Between Opposite
'After' (betekenis: na) is een voorzetsel van tijd.
Zie ook de pagina in, at, on.
(Zoals jouw broer viool speelt, klinkt het alsof er twee katten aan het vechten zijn.) The way your brother plays the violin, sounds ........ two cats fighting.
like as
Like als voorzetsel betekent 'net zoals', terwijl as als voorzetsel een beroep aangeeft of zegt waarvoor iets gebruikt wordt.
Zie ook de pagina as, like.